1 Ocak 2012 Pazar

Bebek bereleri

Hem elimde model bulunması açısından,hem de neler yaptığımı unutmamak adına, yaptığım elişlerimin fotosunu çekerim genelde. Bu postumda daha önceden yapmış ve hediye etmiş olduğum bi kaç bebek beresine yer vereceğim.
Yine 2 şişle ördüğüm bir bere modeli.Daha önceki modelden farkı; kulak kısımlarını, lastik ksımının altından ilmek çıkartarak örmüştüm. Zaten yaptığım bereler genellikle aynı şekilde örülüyor. Daha önceleri farklı tarzlarda bereler örmüştüm ama en sonunda bu kulaklıklı olanlarda karar kıldım :) Çünkü bebek ve çocukların kafalarını,yanak ve kulaklarını en iyi şekilde koruyan model bu. Bereyi ördükten sonra,kulak ve yüz işlemelerini değiştirerek çeşitli modeller elde etmek mümkün.


Küçük dairesel iki kulakla ayıcık,uzun iki kulakla tavşan,küçük sivri kulaklarla kedi yapmak fotolarda gözüktüğü gibi mümkün :) Çeşitleri arttırmak yapanın hayal gücüne bağlı. Bende yaratıcılık dedikleri şey yok maalesef..Oda olsa süper olurdu ama buna da şükür.Hiç değilse el becerim var :P
Ve bu sonuncusu da yine nette görüp çok beğendiğim ve minik kuzuma doğmadan önce ördüğüm Hello Kity li beresi. Geçen yıl kullanıp miadını tamamladık :) Bu yıl bi deneme yaptım azıcıkta zorlayarak ama ı-ıh,olmadı :) Mecburen tavşan bere üretimine geçtim en acil kısmından :) Şimdi aynısının kedili modelinden (belki onu da Hello Kity yaparım) yeğenimize örüyorum. Elticiğim hazır berelerin hiçbirinin, benim yaptığım gibi Nisa'nın kafasına oturmadığını söyleyerek bere istediğinin sinyalini vermiş oldu :) Bunun üzerine hemen örmeye başladım ama bu ara bi de bez bebek yapma işine girdiğim için yarım kaldı.1-2 güne biter ve bende fotosunu eklerim sonra ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Kurabiye Bloğuma da Beklerim